Sıra dışı Danışmanlar, Sıra dışı Sonuçlar
GAYRİMENKUL ARAMA RE/MAX'Lİ ARAMA
FRANCHİSE FIRSATLARI İNSAN KAYNAKLARI
RE/MAX Türkiye | RE/MAX Dünyası
Üye Girişi | Özel Ağ | English
4. Yıl
Joker  Ataşehir - Üst Bostancı - E-5
Her RE/MAX ofisi bağımsız bir franchise işletmesidir
 Ofis Bilgileri 
 Portföyler 
 Haberler 
 Projeler 

JOKER İNSANIN ELİNE BİR KERE GEÇER

TÜRKİYE'DE EN FAZLA RECRUTING GERÇEKLEŞTİREN 2. REMAX OFİSİ(2012-2013)

TÜRKİYE'DE SON 2 YILDA AÇILAN OFİSLER ARASINDA EN FAZLA CİRO KAZANAN 1. REMAX OFİSİ(2011-2013)

TÜRKİYE'DE SON 2 YILDA ARAMIZA KATILAN REMAX'LİLER ARASINDA EN FAZLA CİRO KAZANAN 1. GAYRİMENKUL DANIŞMANI(2011-2013)

HAYALLERİ VE HEDEFLERİ OLAN, EĞİTİMLİ, ARKADAŞLIĞIN VE EKİP ÇALIŞMASININ KUVVETLİ OLDUĞU, DİNAMİK, SOSYAL, ÇALIŞMANIN VE BAŞARININ KARŞILIKSIZ KALMADIĞI SEKTÖRDE OLDUKÇA İYİ BİLİNEN GÜÇLÜ BİR OFİSTİR.


ALİ NİHAT TARLAN CAD. ŞAKİR BEY SOK. NO:1 KAT : 1 İÇERENKÖY ATAŞEHİR Ataşehir İstanbul-Anadolu
Tel    : 216 572 4646
Faks  : 216 572 4641 
   

İnternet Linkleri 

RE/MAX®  Joker Harita Yerleşimi
Müşteri Yorumları
Yorum Yapılan GD. Emre Bozkurt
Emre Bozkurt ile bir arkadaşımın vasıtasıyla tanıştım ve hemen çalışmaya başladım.Evin satış sürecinde gerek bilgisi gerek yardımseverliğiyle bize yardımcı olmuştur.Kendisine sonsuz teşekkürler..br /
Meral Yildiz  03.03.2015
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Emre Bozkurt
Emre Bey, iletişim güçlü, pozitif, ilgili, yardımsever ve kurumsal kimliğinize uygun çok iyi bir çalışanınız.Ona çok teşekkür ediyoruz :)
Nesli̇şah Tavukçuoğlu  03.03.2015
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Yasemin Tan
İstanbul'a il dışından gelirken kafamızda oluşan olumsuz düşünceleri değiştirerek içimize sinen, istediğimiz gibi bir evi kiralamamıza vesile olduğu için ve bu süreçteki içten yaklaşımı ve yardımları nedeniyle kendisine teşekkür ediyorum.
Özcan Arslan  22.02.2015
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Sezer Turak
Aralık 2014'te ev arayışım konusunda destek olan Sezer Bey'e teşekkürler.
Şeyma Gelen  20.01.2015
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Nurgül Çelik
Gerek kişiliği gerekse profesyonelliği ile ev satın alma konusunda bizden yardım ve desteklerini esirgemeyen Nurgül Hanım'a ben ve ailem adına çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.
Esra Güler  05.01.2015
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Figen Musal
Figen Musal' dan aldığımız hizmetten çok memnun kaldık
Fercan Hiçkiran  28.12.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Sezer Turak
Ev kiralama surecinde tanistigim tum emlakcilardan, kalitesi, guvenilirligi, profesyonelligi ve samimiyeti ile cok farkli olan Sezer bey'e ilgisi ve yardimlari icin cok tesekkur ediyorum. Bundan boyle emlak islerimde basvuracagim tek isimdir kendisi.
Canan Aytuna  28.12.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Songül Kapukaya
Sayın Songül Kapukaya'nın takibi, yardımları ve profesyonelliği sayesinde istediğimiz eve sahip olabildik. Kendisine ilgi ve yardımları için çok çok teşekkür ederiz.
Seda-sinan Şimşek  02.10.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Kerem Başkan
Kerem Bey'in yardımları ve hizmeti için teşekkür ederiz.

İLKNUR GÖKYAY
İlknur Gökyay  17.09.2014
Puan: 4,4
Yorum Yapılan GD. Songül Kapukaya
Yaklaşık 1 aydır devam eden ev arayışımızda Remax Joker ile hızlı bir şekilde çözüm bulduk.
Songül Kapukaya hanımefendinin takibi, yönlendirmesi ve müşteri odaklı yaklaşımı ile başlangıçta sıkıntı veren ev arayışı sorunumuz keyifle son bulmuş oldu.
Ömer Karahan  13.09.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Özdemir
Ahmet bey, bizim bile aklımıza gelmeyecek birçok hukuki konuda haklarımızı hatırlatıp işleyişin her süresinde bizi haberdar ederek hiç tanık olmadığımız kalite-disiplinde mesleki duruş göstermiştir.Tüm arkadaşlarımıza Ahmet beyin telefonunu veriyoruz.
Dr. Tülay Doğantürk  04.09.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Emre Bozkurt
Emre Bozkurt kiralama sürecinin başından sonuna kadar ki süreçlerde çok yardımcı oldu. Aklımıza takılan bütün soruların cevaplarını açık ve net bir şekilde belirtti. Teşekkürler.
Burcu Caf  03.09.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Olukoğlu
Remax Joker Ofisinde çalışan Ahmet Olukoğlu'nun daire kiralama aşamasında yardım ve özverisinden dolayı teşekkürlerimi iletirim. Kutay Mert Bahar
Kutay Mert Bahar  02.09.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Olukoğlu
Daire kiralama aşamasında Ahmet Olukoğlu'nun göstermiş olduğu seviyeli ve güler yüzlü yaklaşımından ötürü bünyesinde görev yaptığı Remax Joker ve şahsına müşteri memnuniyeti prensibi ile çalıştıkları için teşekkür ederim.
Emrah Yağci  02.09.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Özdemir
Communicating with you in English is very smooth, and the service you provided is very good. So I thank the RE/MAX is professional and credible. Hope further corporation with you.
Zhouyang
Zhouyang  02.09.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir kiralama sürecinin başından sonuna kadar ki süreçlerde çok yardımcı oldu. Aklımıza takılan bütün soruların cevaplarını açık ve net bir şekilde belirtti. Teşekkürler.
Burcu Caf  30.08.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Özdemir
Uzun süredir yapmış olduğum birikimi Ahmet bey'in tavsiyesiyle markalı bir konut projesine yatırdım.Dairemi eksiksiz ve hızlı çalışmasıyla teslim alıralmaz hemen yıllık peşin kiracı bulduğu için kendisine teşekkür ederim.Tekrar çalışmak dileğiyle..
Songül Biçak  30.08.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Olukoğlu
Sahibi bulunduğum A3 Blok 143 nolu dairemin satışı sırasında Sayın Ahmet Olukoğlu'nun gösterdiği ilgi, anlayış, alakadan dolayı ve satış sonrasında da gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı kendisine sonsuz teşekkürlerimi ifade etmek istedim.Saygılarımla
Filiz Özkan  25.08.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Özdemir
Remax Joker' de görevli Ahmet Özdemir' e profesyonel çalışmaları, yardımseverliği ve güleryüzü için çok teşekkür ederiz.
Büge Yilmazer  25.08.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Olukoğlu
Ofisimi 1 hafta gibi kısa bir sürede ve doğru kişiye kiraya vererek gösterdiği sürat ve kaliteli hizmetinden dolayı Atilla TAHMAZ beye teşekkür ederim.
Bekir Altuntaş  21.08.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Berk Tanel
dürüstlüğünüze özgüveninize teşekkürlerimi saygılarımı sunuyorum danişmanların örnek aldığı kişilerden olmanız enbüyük dileyimdir..
Yasar Kethuda  13.08.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Olukoğlu
Dairemin gerek kiralama aşamasında ve kiralamadan önce oldukça faydalı bilgiler edindim. Dairemi hızlı bir şekilde kiraladığı ve sorduğum sayısız soruyu sıkılmadan detaylı bir şekilde cevaplandırdığı için de Ahmet bey'e teşekkür ederim.
Okan Ayas  13.08.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Eralp Aran
Eralp Bey,
Profesyonel tavrınız ve çözümsel adımlarınız sayesinde şu an oturduğumuz evi kiralamamızda, ayrıca ev sahibiyle isteğimiz doğrusunda;evdeki giyinme dolabı talebimizin karşılanması hususundaki uzlaşıcı tavrınız için ayrıca teşekürler.
Tolga Tekinalp  13.08.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Özdemir
Ahmet bey yakınen ilgilendi.Her iki tarafı da düşündü.(Kiracı ve Ev sahibi)
İyi emlakçı her iki tarafı da düşünendir.
Volkan Cengiz  08.08.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Özdemir
Uzun süredir yapmış olduğum birikimi Ahmet beyin tavsiyesiyle markalı bir konut projesine yatırdım.
Dairemi, eksiksiz ve hızlı çalışmasıyla teslim alıralmaz hemen yıllık peşin kiracı bulduğu için kendisine teşekkür ederim. Tekrar çalışmak dileğiyle.
Songül Bıçak  07.08.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Özdemir
Dumankaya İkon'daki satış sürecini kolaylaştıran Ahmet Bey, Ramazan bayramında çalışarak kendisinden satın almış olduğumuz Daireyi 1 haftadan kısa sürede kiraladı.Çalışkanlığı, dürüstlüğü ve profesyonelliğiyle beklentilerimizin fazlasını gerçekleştirdi
Nurten Özdemir  07.08.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Olukoğlu
Adana'da ikamet ettiğim halde, Ahmet bey'in yardım ve alakası neticesinde İstanbul'a gelmeden 2 kez kiralama işlemi yaptık. Kendileri bize gerekli güveni ve alakayı gösterdiği için işimiz çok kolaylaştı. Tekrar teşekkürler.
Kutay Ünlü  02.08.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ecem Karpat
Ecem hanımın her konuda bize gösterdiği ilgi, yardım ve yakınlığından son derece memnun kaldık, çok teşekkür ederiz. Tekrar birlikte çalışmaktan sevinç duyarız.
E.sibel Bulat  31.07.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ecem Karpat
Çok ilgili bir personele sahipsiniz. Çok memnun kaldım.
Ekrem Tüzün  17.07.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Özdemir
Yılların kiracısıyım. İlk kez emlak kiralama sürecinde yardımcı bir kişinin varlığını hissettim. Ahmet Özdemir Bey'e ilgisinden ve profesyonelliğinden ötürü teşekkür ederim.
Murat Gürer  09.07.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Filiz Oksay
Bomonti, Kazım Orbay Cad.Kebir Apt.Şişli adresinde bulunan konutumuzun, kiraya verilme sürecinde, göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka ile tüm sürecin yönetilmesindeki başarınızı takdir ile karşılar, teşekkürlerimi kabul etmenizi saygılarımla rica ederim.
Mehmet Yılmaz Muci  11.06.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Filiz Oksay
Yapmış olduğumuz bu gayrimenkul alış sürecinde göstermiş olduğunuz performansınızdan dolayı çok teşekkür ederim.
Engin tecrübeniz ve profesyonel bakış açınızla oluşturmuş olduğunuz güven sayesinde bu önemli süreci tamamlamış bulunmaktayız.Teşekkürler
Nesim Ayyildiz  04.06.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Filiz Oksay
Sevgili Filiz Hanim, Satış sürecinde gösterdiğiniz yakınlık, çabukluk, ve en önemlisi, yüksek derecede profesyonellik anlayışınız için size çok teşekkür ederim.Sayenizde hiç baş ağrımadan önemli bir transaction bitti. Saygılarımla
Mert Ertunga

Mert Ertunga  03.06.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Filiz Oksay
Zamanlama olarak, emlak satışı için şanssız bir sosyopolitik döneme(17 Aralık-Mart Seçimleri)rastlamış olmamıza rağmen, kontrat aşamasından tapu dairesindeki son imzalara kadar geçen süreçte, profesyonel, disiplinli ve özverili çalışmanızı takdirettik
Cenk Ertunga  12.05.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Filiz Oksay
Sayın Filiz Oksay, Zamanlama olarak, emlak satışı için çok zor ve şanssız bir sosyopolitik döneme(17 Aralık olayları-30 Mart Seçimleri arası ) rastlamış olmamıza rağmen, kontrat aşamasından tapu dairesindeki son imzalara kadar geçen süreçte,
Cenk Ertunga  08.05.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Filiz Oksay
İstanbul da kiraya vermeyi düşündüğümüz evi çok kısa sürede uygun kişilere özverili çalışmalarıyle kiralamanızdan dolayı teşekkür eder başarılarınızı dilerim.
Nilgün Şerbetçi  24.04.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Filiz Oksay
Emlakçınız Filiz Oksay ile kiralık eviniz vasıtası ile tanıştık.Kendisinin sıcak ilgi ve yardımseverliği konusunda çok memnun kaldık.Daha sonrada devam edeceğini umduğumuz arkadaşlığımız oluştu.İyiki kiralık ev aramışız ve Filiz hanımla karşılaşmışız
Serpil Muci  04.03.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Filiz Oksay
Remax ailesinden Filiz Oksay bilinçli ve güleryüzüyle, Maltepe'deki daireme iyi bir kiracı bulmak amacıyla yaptığı çalışma sonucunda kısa sürede kiralama işlemini tamamlamıştır.Bundan sonraki benzeri işlerde kesinlikle Filiz hanımla çalışmak isteriz.
Necla Akyürek  03.03.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Taha Can Kurt
Dumankaya İkon'dan tutmuş olduğum dairede bana göstermiş olduğu güleryüzü ve samimi davranışlarından ve bunların yanı sıra yardımlarından ötürü Taha Kurt Bey'e ve ofis çalışanlarına teşekkürlerimi sunarım.
Ümit Baltaci  21.02.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Mehmet Emre Meriç
Joker ailesine sadece bir emlakçı olmadıkları, en uygun ve aradığımız özellikteki hizmeti bize hep güler yüzle sundukları, işlerine sadece insanların ev bulmaları değil mutlu bir hayat bulmaları olduğu anlayışıyla hizmet verdikleri için çok teşekkürler
Asli Elçi  21.02.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Mehmet Emre Meriç
İkon' da Doktor muayenehanem için daire kiraladım.Binanın yeni olması ve istenen belgelere ulaşmamda Joker her aşamada özellikle Mehmet bey yakından ilgilendi.Tüm sorunlarımıza ve sorunlara çözüm buldu.Güven telkin etti.Kendisine teşekkür ederiz.
Dr Canan Yildirim  20.02.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Filiz Oksay
Filiz Hanım'ın yanında iken kendimi ve endişelerimi güvenle belirtebilmenin rahatlığını yaşadım.Buradaki her çalışanınızın gayet başarılı olduğundan şüphe duyulamaz ancak Filiz Hanım da ayrıca bir marka olmaya adaydır.Tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.
Dr Ali Tarhan  20.02.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Filiz Oksay
Remax Filiz hanıma nazik, güler yüzlü, hoş sohbetli, tatlı dilli, gerçekten duyarlı ve düzgün kişileri bulmasından dolayı çok memnunum. Teşekkürler Remax ve Filiz hanım.
Hasan Filiz  19.02.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Taha Can Kurt
Dumankaya İkon'da daire sahibi olmamda çok büyük yardımlarınızı gördüğüm ve her sorunumda güleryüz ve sabırla ilgilenmeleri açısından sonsuz teşekkürlerimi bildirerek saygılarımı sunarım.
Filiz Özkan  19.02.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Mehmet Emre Meriç
Sayın Remax Joker Ailesi, Dumankaya İkon Daire satışında göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Sayenizde İstanbul'da uygun koşullarda iyi bir daire sahibi olduğumu düşünüyorum.
Gonca Avcı  19.02.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Taha Can Kurt
Gerçekten sadece bakmak için geldiğimiz Dumankaya İkon projesinden ev sahibi olarak ayrıldık.Tüm süreçte güler yüzle bizlere yardımcı oldular.Tüm işlemlerimizi takip eden Taha Kurt beyefendiye çok teşekkür ederiz.
Av.aktan Nejat Aksoy  19.02.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Olukoğlu
Joker ofisinde çalışmakta olan Ahmet Olukoğlu personelinize bizlere satış ve satış sonrası kiralama esnasında gösterdiği bütün yardım, hoşgörü, telefonlarına hiç bıkmadan yaptığı olumlu cevaplar ve göstermiş olduğu performanstan dolayı sonsuz teşekkür.
Hatice Cemile Büyüksuda  18.02.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Filiz Oksay
Maliki bulunduğum Erenköy İntaş sitesindeki dairemi 2 iş günü içerisinde kiralamak suretiyle göstermiş olduğu başarıdan dolayı Sayın Filiz OKSAY hanımefendiye çok teşekkür eder, meslekte başarılarının devamını dilerim.
Ahmet Pinarbaşi  01.02.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Kerem Başkan
Sayın Kerem Başkan a bize kazandırdığı konut için çok teşekkür ediyoruz. Gösterdiği sabır ve nezaketi için de ayrıca teşekkür ediyoruz.
Selahattin İncecik  15.01.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Eralp Aran
Sayın Eralp ARAN
Profesyonelliğiniz sayesinde dumankaya ikon projesinde doğru yatırım yaptım ve kazandım.Ataşehir ağaoğlu projesindeki ve çekmeköydeki villamın kiralamasında birkez daha profesyonelliğinizi bir kez daha gösterdiz
Teşekkür ederim....
Deni̇z Güven  14.01.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Eralp Aran
Sayın ERALP sizinle üç yıl önce sahrai cedid tepe sokaktaki evimin kiraya verilmesiyle alakalı tanışmıştık bu üç yıl içerisinde kiracımla alakalı hiç bir sorunu bana aksettirmediğiniz için ve sürekli takip ettiğiniz için sonsuz teşekkürler.....
Emel Baykal  03.01.2014
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Ahmet Özdemir
Varyap Meridian'deki daireyi kiralama sürecinde ve devamındaki ilgili tutumunuz ve alakanız için teşekkür ederim.
Fatih Çiftci  06.12.2013
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Mehmet Emre Meriç
Dairemi kiraya verilmek üzere anlaştığım günden itibaren gerek ilgi alaka, gerekse her türlü sorun ve sorunlarımda karşılaştığım güleryüz, nezaket ve herşeyden önce doğru ve hızlı verilen bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
Okan Ayas  04.12.2013
Puan: 5
Yorum Yapılan GD. Taha Can Kurt
Dumankaya İkon'dan daire almamda, Taha Bey'e göstermiş olduğu samimi ve bugüne kadar tanışmış olduğum emlakçılardan çok daha farklı yaklaşımı için teşekkür ederim. Başarılarınız devamını dilerim.
Murat Temel  28.11.2013
Puan: 4
Yorum Yapılan GD. Ahmet Özdemir
Titiz çalışması, net bilgiler vermesi, alanındaki yetkinliği ve güler yüzüyle müşteri memnuniyeti konusunda son derece başarılı. Teşekkürler...
Gülay Aykut  23.11.2013
Puan: 5
Brokerlarımız
Gayrimenkul Danışmanlarımız (Maksimum Sistem)
Gayrimenkul Danışmanlarımız (Rapp Sistem)
Ofis Ekibimiz
 • Alp Elçi - Broker Asistanı
  Alp Elçi
  Broker Asistanı
 • Sema Kanbur - Ofis Asistanı
  Sema Kanbur
  Ofis Asistanı
 • Popüler Şehir Aramaları:
  Adana| Afyon| Aksaray| Ankara| Antalya| Aydın| Balıkesir| Bolu| Bursa| Çanakkale| Çankırı| Denizli| Düzce| Edirne| Eskişehir| Gaziantep| Girne (Kyrenia)| Hatay| İstanbul-Anadolu| İstanbul-Avrupa| Isparta| İskele (Trikomo)| İzmir| Kastamonu| Kayseri| Kırıkkale| Kırklareli| Kocaeli| Konya| Lefkoşa (Nikosia)| Magusa (Famagusta)| Manisa| Mardin| Mersin| Muğla| Sakarya| Samsun| Tekirdağ| Trabzon| Yalova| Yozgat
  Popüler Yapı Tipi Aramaları:
  Satılık Daire| Kiralık Daire | Satılık Ofis | Kiralık Ofis | Satılık Mağaza/Dükkan | Kiralık Mağaza/Dükkan | Satılık Residence |Kiralık Residence | Satılık Site Dairesi | Kiralık Site Dairesi | Satılık Villa | Kiralık Villa | Satılık Dublex | Kiralık Dublex | Satılık Ofis Katı | Kiralık Ofis Katı | Satılık Ofis Plazası | Kiralık Ofis Plazası | Satılık Depo | Kiralık Depo | Satılık Müstakil Ev | Kiralık Müstakil Ev | Satılık Stüdyo Daire | Kiralık Stüdyo Daire | Satılık İkiz Villa | Kiralık İkiz Villa | Satılık Tüm Bina | Kiralık Tüm Bina | Kiralık Muayenehane | Satılık Yazlık Ev | Kiralık Yazlık Ev | Satılık Ticari Villa | Kiralık Ticari Villa | Kiralık Antrepo | Satılık Tatil Köyü | Satılık Yalı Dairesi| Satılık Kafe | Kiralık Kafe | Satılık Eczane | Kiralık Eczane | Satılık Apart | Kiralık Apart |
   Servis COMUNER  
   
  USD : 2,6048 TL  |  Euro : 2,8683 TL  |  Sterlin : 3,8964 TL  |  TCMB
  Sayfanın oluşma süresi 0,172 sn dir.