1987 Trabzon / Of doğumluyum. İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme (İngilizce) Business Administration (2008) ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi (2010) mezunuyum. Evli ve Nil isminde bir çocuk babasıyım. 14 yıldır İnşaat ve Gayrimenkul sektöründe kendi işimi özveriyle yönetmekteyim. Ekim 2021 tarihinde Gayrimenkul Danışmanlığı tecrübemi ve mesleğimi Dünyanın en büyük Gayrimenkul Şirketi olan Re/Max ailesine katılarak devam ettirmekteyim. Aynı zamanda 2008’den beri aile şirketimiz olan Kalkavanlar İnşaat’ta Firma yetkili müdürü olarak görev yapmaktayım. Gayrimenkul sektöründe üretim, pazarlama ve yatırım danışmanlığı tecrübelerimle sizlere hizmet vermeye hazırım.

Uzmanlık Alanları

Arsa Fabrika & Üretim Tesisi Konut Lojistik Mağaza/Dükkan Plaza/Ofis Residence

Bildiği Diller

Türkçe, İngilizce

RE/MAX Eğitim & Sertifikaları

2021

RE/MAX'in katılımı zorunlu gayrimenkul sektörüne dair tüm bilgilerin öğretildiği temel başlangıç eğitimidir.

2022

RE/MAX'linin Ticari Gayrimenkul konusunda uzman, profesyonel hizmet verme yetkinliğini sağlar.

2023

Uluslararası geçerliliği olan, Lüks Konut Uzmanı unvanı ve sertifikasının yanı sıra, emsali olmayan lüks konutlar dahil olmak üzere lüks konutun tüm süreçleri bu eğitimde öğretilir.
Murat Kalkavan portföyünde 17 Gayrimenkul mevcut.
Toplam 17 adet gayrimenkul listelenmiştir.

MÜŞTERİ YORUMLARI

T******* A*******

Murat bey ile şirketimiz bünyesinde kiralama yaptık. Kendisi alanında oldukça uzman ve çözüm odaklı. 1 yıl geçmesine rağmen düzenli olarak iletişim sağlayıp her türlü konuda yardımcı olmaktadır. İletişim ve geri dönüş konusunda da oldukça hızlı olduğu için kendisiyle çalışmak oldukça konforlu. Güvenirliği konusunda kendisine teşekkür ederiz.

Y******* S*******

Gayrimenkul sektöründe doğru isim. Tekrar çalışırız.

Dilek Dönmez

Merhabalar, Murat bey işinde gerçekten çok başarılı biri. Kısa bir zaman önce arsamızın satışı için kendisine ulaştık. Ertesi gün dron çekimi ve yerin inşası halinde mimari çizimini yaptırıp, linkini de bana attı. Arsayı vaadettiği zamandan çok önce, hem de tam ederine sattı. Yaklaşımı ve iletişimi kardeş gibi. Son derece samimi ve doğal, insana güven veriyor. Kendişine herşey için bir kez daha teşekkür ediyor, işinde ve hayatında başarılar diliyorum.

Ayten Özcan

Muratı Oğlum gibi severim. Tüm emlak işlerimde bana çok yardımcı oluyor. Kendisi çok güvenilir ve çalışkandır. Başarılarının devamını dilerim.

K******* P*******

Bizim hem kiracımız hem emlak danışmanımız. Yıllardır tüm konularda bize yardımcı olur. kendisine başarılar dilerim.

Sedat Kıymet

Kendisi güvenilir, ve başarılı bir arkadaşımızdır. Tüm kiralama işlemlerimi vekaleten yönetir. Teşekkür ederim.

Mehmet Açık

Murat beye yardımları için teşekkür ederiz. Şehir dışında olmamız nedeniyle tüm kiralama süreçlerini kendisi yönetiyor. Çok memnunuz.

Murat Yavuz Akbay

Murat, samimi, ilgili görevinde ciddi nazik birisi tekrar teşekkür ediyorum.

Sinan Gölbaşı

Evimin satışında çok büyük desteğini gördük. Özelikle Tapu dairesi ve resmi işlemlerde çok bilgili, cokta yardımcı oldu. Teşekkür ederiz.

Adem Çetinkaya

Kendisiyle 3 ay önce tanıştık , işinde uzman güvenilir , işini takip eden bir arkadaş herkese tavsiye ediyorum , çok arkadaşımıda yönlendirdim. Artan başarılar diliyorum.

Burak Çelik

Evimizi kiralarken bizimle çok iyi ilgilendi. Güler yüzlü ve tecrübeli biri.

H******* F*******

Düzenli olarak çalışırız. Emeklerine sağlık.

Mümtaz İnan

Murat bey mülkümüzün kiralamasında her daim özveriyle, titizlikle çalışarak bize yardımcı olmuştur. Kendisine teşekkür ederiz.

İ******* T*******

Dairemizin kiralanması konusunda bize yıllardır yardımcı olmakta, kendisine teşekkür ederiz.

Oğuz Uzunal

Kendisiyle 3 ay önce tanıştık, Anneme ev kiralamıştım, İstanbul, Ataşehirde, Sağolsun kendisi çok yardımcı oldu, Elinden geleni yaptı, Kibar Beyefendi birisidir, Kendisine tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

A******* K*******

İşinde bilgili, meslekte deneyimli ve güvenilir bir danışman. Bütün süreçlerde Her konuda yardımcı oldu. Teşekkürler başarılar

Mustafa Ayaz

Murat beye ilgi alakasından dolayı çok teşekkür ederim. Her konuda süreç boyunca cok profosyonel şekilde bizlere güler yüzü ile hizmet sağladı. Gönül rahatlığı ile her konuda yardımına başvurduğumuz bilgi donanımı yüksek insan ilişkilerinde başarılı bir danışman profilinde dolayı kendisine tekrardan teşekkürlerimizi borç biliriiz

Ersin Ergün

Murat bey katkılarınız için teşekkür ederim, doğru yönlendirme ve kurumsal yaklaşımınız için

Kaan Seyithanoğlu

Hızlı, sabırlı ve detaylı iletişim için kendisine teşekkür ederim. başarılarının devamını dilerim

İbrahim Doğan

Sadece satın alma sürecinde değil sonrasında da verdiğin tüm destek ve yardımların için yürekten teşekkür ederim

Esra Kanberoğlu

Başka bölgede oturmama rağmen satacağım dairenin bulunduğu yerde saat ve gün önemsemeden yardımcı olan, ilgili alakalı, hiç bir sorunu bize yansıtmadan halleden işinde son derece başarılı ve kendinden emin, güven veren ve son derece saygılı Murat Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bizim için üzüntülü bir süreçti ve hiç sorun yaşanmadan atlatmamızda çok yardımcı oldu🙏🏻

Gökhan Şimşek

Merhabalar , kentsel dönüşümden dolayı yeni bir eve taşınma ihtiyacımız doğdu ve ilk defa kiracı olacağımız için bilmediğimiz bir süreçti . Çok şanslıyız ki Murat beyle tanıştık ve çok kısa bir sürede istediğimiz büyüklükte bir evi kiralamamiz konusunda bize oldukça yardımcı oldu. İletişim dili , güleryüzü ve her detayı düşünüp bilgilendirmesi konusunda kendisine çok teşekkür ederim kendim ve ailem adina

Zaurbeg Ibragımov

Kira için bir daire aramak için Murat'a başvurdum. Dileklerimi dikkate alarak hızlı bir şekilde bir daire seçtiler. Hemen sahibiyle bir anlaşma yaptık. Murat her zaman irtibatta ve yardım etmeye hazırdır. Murat ile işbirliği yapmanızı memnuniyetle tavsiye ederim. Sorumlu, dürüst, profesyonel bir insan!

Selin Fazlıoğlu

İşine hakim, güvenilir, tecrübeli, güleryüzlü ve genç bir danışman :) Herşey için çok teşekkür ederiz.

Veysel Akar

Başka şehirde ikamet etmeme rağmen dairemin bulunduğu şehirde yokluğumu hissettirmeden yardımcı olan ve kiralama sürecinde ki verdiği güven gösterdiği saygıdan dolayı MURAT beye sonsuz teşekkürler...

Regina Shaekhova

Murat is a very friendly, polite and professional real estate agent. Truly one of a kind. He always arrives on time and is thoughtful. The hosts can relax, he will definitely find the most suitable tenants for their property!!

E******* E*******

Tuzla Evoradaki dairemi hızlı ve güvenilir bir şekilde kiraladığı için Murat Bey'e teşekkür ederiz. Tüm işlemlerim profesyonelce tamamlanmıştır.

Osman Efe Düzgün

Kontrat imzalandıktan sonra bile her konuda yardımcı olmaya çalışıyor içiniz rahat bir şekilde her şeyi görüşebilirsiniz

A******* D*******

Remax yakışan personel bi işveren olarak takdir ettim öz güven verdiği doğru bilgi için teşekkürler iyi çalışmalar diliyorum

Merve Önalan

Murat Bey, gerçekten çok ilgiliydi. Bundan önceki ev bakma süreçlerinde emlakçılar ile olumsuz tecrübelerime istinaden söylüyorum gerçekten Murat Bey işini hakkıyla yapan bir çalışan ve bu zorlu süreçte de kiracının da yanında duran biri. Kendisine çok teşekkür ederim. Başarılarının devamını diliyorum.

Mustafa Soner Aslan

Murat beyin sayesinde dairemizi çok kısa sürede kiraya verdik.Murat bey gerçekten bu işte uzman tüm işlemlerimizi titizlikle kısa bir sürede halletti .En önemlisi gerçekten güvenilir .Başarilarinin devamını dilerim.

Sibel Selman

Kiralama,emlak alım,emlak satış gibi her konuda kendisiyle çalışıp her seferinde çok memnun kaldım.Hiç düşünmeden herkese tavsiye ettim etmeye de devam edeceğim.Para kazanma odaklı değil müşteri odaklı çalıştığı için işiniz bittiğinde dahi en ufak sorununuzda desteğini esirgemez.Başarısının sırrı da bu sanırım.

Esra Pehlivan

İşinde çok başarılı bir insan. Hem sizin hem de karşı tarafın yararını gözeten birisi murat bey. Çok memnun kaldım.

Cengiz Sürücü

Satış işim için İlk tanıştığımız günden itibaren Güler yüzlü ve ilgili davranışlar sergilediğiniz dolayı ve profesyonel olarak her konuda yardımcı olduğunuzdan dolayı teşekkür ederiz.

Hüseyin Arslan

Bir ticaretten çok bir dostluk havasında geçen güzel bir satış gerçekleştirdik.Hayatımda yaptığım en güzel,en güvenilir satıştı.Hepinize sonsuz TEŞEKKÜRLER

Kübra Şimşek

Birlikte çalıştığımız süreç boyunca kendisi her zaman çok kibar anlayışlı nezaket sahibi biri olduğunu bizlere gösterdi güvenilir saygılı kibar birisidir onunla çalıştığıma hiç pişman olmadım bundan sonraki zamandada ne zaman ihtiyacım olursa her daim arayacağım kişi olucaktır iş hayatında başarılar diliyorum Murat bey

H******* K*******

İşinde gayet başarılı ve istikrarlı.

F******* T*******

Hızlıca talebimize çözüm sağladı. İşlem sürecini gayet profesyonel yöneterek işlemimizi bitirdi. Teşekkür ederiz.

K******* K*******

bir günde kiralama gerçekleştirerek bizlere en hızlı hizmeti sundu.

Buğra Uzun

İşine hakim , samimi halden anlayan bir İstanbul Beyefendisi.

V******* K*******

Teknik bilgisi ve sorun çözme yeteneği ile sektörün alışılmış kalıplarının dışında kalmaktadır. İnsani ilişkilerindeki uyumu sorunları çözmede katkı sağlamaktadır. İş süresince gösterdiği ilgi ve işbirliği için kendisine teşekkür ederiz.

Doğucan Tanrıkulu

Danışmanımız gayet sıcakkanlı ve yardımsever.

Taha Kavak

Murat Bey cok ilgili, bilgili ve çözüm odaklı biri. Kendisi inanilmaz bir güven veriyor. Yaklaşımı ve kurduğu iletişim alıcı ve satıcı için cok önemli bence. Ben bilmediğim her seyi sordum ve bana detaylica aktardi. Bu sabri icin de kendisine teşekkür ediyorum. Ayrica çok hızlı. Sizin 1 saatinizin bile kiymetini bilen anlayan biri. Sunduğu hizmet icin teşekkür ederim kendisine. Herhangi bir isimde ilk danışagim kisidir bundan sonra

Süha Çetinok

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim Kaliteli hizmetin adresi ve temsilcisi 👍

Semih Turan

Ataşehir’de aradığımız özelliklerde ev bulmamız için bize çok yardımcı oldu. Emlak konusunda Murat Bey ile çalışmanızı tavsiye ederim.

H******* K*******

İşini takip eden,sorumluluk sahibi Çözümçül

Mümin Büyük

Güvenilir, özverili ve işinde tecrübe sahibi bir arkadaşımız. Kendisiyle birlikte çalışmalarımız devam etmekte. Başarılarının devamını diliyorum.

Fatih Özdemir

Güleryüzlü ilgili anlayışlı çok memnun kaldık

N******* Y*******

Murat Bey ile tanıştığımıza çok memnun olduk, kendisi ile daha çok iş yapacağız.

Emin Karadeniz

Murat Bey ile düzenli olarak çalışıyoruz. Hizmetlerinden memnunuz.

Eray Savaş

Her konuda desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tekrar çalışmak dileğiyle.

Yusuf Mahmutçepoğlu

9 yıldır Gayrimenkul danışmanım. Kendisi güvenilir ve çalışkandır. Başarılarının devamını dilerim.

Semra Doğan

Murat Kalkavan Bey ile yaklaşık altı yıl önce tanıştık. Bu süre içinde gerek alış/satış, gerekse kiralama konularında gayrimenkul danışmanımız olarak bir kaç kez birlikte çalıştık. Öncelikle işini severek, özenle, özveriyle yaptığını söylemeliyim. Murat Bey’in en önemli bulduğum özelliklerinden biri müşterisinde oluşturdu güven, güvenilirlik duygusu. Ayrıca iletişim becerileri, doğru bilgilendirme/yönlendirme çabaları, çözüm odaklı olması, olumlu enerjisi, ilgisi ve tabii ki nazikliği ile zor süreçleri bile kolaylaştırıyor. Yolunun açık olmasını diliyorum. Çok başarılı olacağına inanıyorum.

Lütfen Adınızı giriniz.
Lütfen Soyadınızı giriniz.
Lütfen E-posta adresinizi giriniz.
Lütfen Parolanızı giriniz
Lütfen Kullanıcı Sözleşmesini kabul ediniz.
Lütfen KVK Sözleşmesini kabul edin.
Lütfen Adınızı giriniz.
Lütfen Soyadınızı giriniz.
Lütfen E-posta adresinizi giriniz.
Lütfen Parolanızı giriniz
Lütfen Kullanıcı Sözleşmesini kabul ediniz.
Lütfen KVK Sözleşmesini kabul edin.