RE/MAX'im Özel Ağ

325 m2 Satılık Tarihi Yapı

975.000 TL
Bilgi Talebi
İNDİRİMLİ
Fotoğraflar
Harita
Sokak Görünümü
Büyük Fotoğraf

Ankara Kalesi Satılık Muhteşem Tarihi Konak (Çaycılar), 243 m2, Konut - İşyeri

1.495.000 TL  975.000 TL
Öner Teklif Ver

Kale / Altındağ / Ankara

Portföy No: 1283418
MetrekareBrüt: 325 m² / Net: 243 m²
Oda & Salon Sayısı7+5
Banyo5
Tuvalet5
İnşaat Yılı1901
Bulunduğu KatTüm Katlar
Bina Kat Sayısı2 Katlı
Yapının DurumuSahibi Kullanıyor
Ankara Kalesi'nde SATILIK Muhteşem Konak.

1900 senesinde yapılan bu muhteşem konak, T.C. Kültür Bakanlığı Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu'nun 25.07.1991 Tarih, 1918 No'lu Kararı ve K106 Envanter Numarası ile Tarihi Yapı olarak kaydedilmiştir.

Mülk Sahibinin isteği üzerine yine Anıtlar Yüksek Kurulu'nun 23.05.2000 Tarih ve 1225 Sayılı Müsaadesi ile Tarihi Yapının Dış Görünümünün ve Çatılarının tamamen aynı görünümünü muhafaza etmesi kaydı ile Konakta büyük çaplı Bakım ve Tadilat Çalışmaları yapılmış ve tüm bu çalışmalar ilgili kurul tarafından onanmıştır.

Bu kapsamda; Zemin Katta 2 adet 1+1 Daire (Salon, Oda, Mutfak, Banyo/WC), Üst Katta 2 adet 1+1 Daire (Salon, Oda, Mutfak, Banyo/WC), ve 1 adet 3+1 Daire (Salon, 3 Oda, Mutfak, Banyo WC) yapılmıştır. Üst Kattaki 1+1 Dairelerden birisinde Balkon da mevcuttur. Diğer Tüm Daireler Üst Kattaki Avluya açılmaktadır.

Balkon manzarası, Belediye tarafından yapılmış olan Hisar Park ve tamamen yeşillik/doğa'dır.

Daireler şu anda Konut olarak kullanılmaktadır. Tüm Dairelerin Kapı numaraları, Elektrik ve Doğalgaz Abonelikleri ayrıdır. Suda ise Ortak Süzme Saat kullanılmaktadır.

Konağımız arzu edilirse TİCARİ mekan olarak da kullanılabilecek durumdadır. Bu konuda da hem Anıtlar Yüksek Kurulu hem de Altındağ Belediyesi nezdinde herhangi bir sıkıntı yoktur. Kale içindeki benzer birçok Konakta da aynı durum sözkonusu olup konakların çok büyük bir kısmı Restaurant, Kafe ve Konaklama Tesisi olarak kullanılmaktadır.

Konağımız Kale içinde Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne 250 Metre, Ankara Kalesi Surları'na 75 Metre mesafededir.

Konağımız; Tarihi Dokuyu yaşamak isteyenler, Sanatçılar, Ressam, Heykeltraş, Yazar, Müzisyen ve Entellektüel Seviyesi yüksek olan kişiler için İdeal Konaklama ve Yaşam Mekanıdır.

Ticari Kullanım için de Restaurant, Kafe, El İşi İmalathanesi, Müzayede Salonu, Müze, Sanat Galerisi, Müzikhol, Toplantı Mekanı v.b. kullanımlar için İdealdir.

Dışı aynı kalmak kaydı ile bina içinde tüm tadilat ve bakım onarım çalışmaları yapılabilmektedir. Duvarlar ortadan kaldırılıp iç mekanlar genişletilebilmekte ve birleştirilebilmektedir.

Bu eşsiz Tarihi Konak hakkında daha detaylı bilgi almak ve Yer Görmek için Lütfen By BiLEN'i arayınız.


Özellikleri:
Duşakabin
Ahşap
Ahşap Doğrama
Bahçe
Balkon
Betonarme
Teras
Doğa İçinde
Şehir İçi
Toplu Ulaşıma Yakın
Depo
Doğalgazlı
Evcil Hayvan Dostu
Kat Mülkiyeti
YETKİLİ DANIŞMAN
MESAJ ATIN
Danışmanı Ara
Bizi takip edin:
RE/MAX, RE/MAX COLLECTION, RE/MAX COMMERCIAL, ABOVE THE CROWD, RE/MAX BALLOON AND DESIGN (RE/MAX BALONU ve TASARIMI) vs RE/MAX International'ın tescilli ticari markası ve işaretidir. Türkiye ve KKTC’deki tüm marka hakları RE/MAX TÜRKİYE’ye aittir. Hiçbir surette izinsiz kullanılamaz.
Her ofisin sahibi ve işletmesi bağımsızdır.
Yasal Uyarı ve Kullanım Koşulları

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni

2020 © RE/MAX Türkiye   +90 (850) 888 8 769 (RMX)
Powered by