Afet Öncesi Telefonunuzda Olması Gereken 5 Uygulama !

Afet Öncesi Telefonunuzda Olması Gereken Önemli Uygulamalar hangileridir?
deprem

1 - AFAD ACİL :

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Acil Çağrı mobil uygulamasıdır.. Toplanma alanlarını görüntüleyebilir ve afet durumunda acil çağrı başlatabilirsiniz. Tüm IOS ve Android kullanıcılarının yararlanabileceği uygulama, App Store ve Google Play uygulama mağazalarından indirilebiliyor.

 2 – BRİDGEFY

Öncesinde belirlediğimiz 5 numaraya konumunuz gönderilir. Bluetoothunuzu açarak internet erişiminiz olmadığında arkadaşlarınıza ve ailenize 100 metre içinde çevrimdışı mesajlar göndermenizi sağlar.

3 – 112 ACİL YARDIM

112 Acil Yardım Butonu uygulamasını kullanarak acil durumlarda sizin ya da yakınlarınızın yaşadığı veya çevrenizde gerçekleşen acil müdahale gerektiren bir olayda acil servisi haberdar edebilir ve uygulamanın göndereceği konum bilgisiyle, size en kısa sürede ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. Uygulamada konum belirtmenize gerek olmadan konum bilgilerinize ulaşılabilmektedir.

4 – GÜVENDEYİM

İnternet yerine bluetooth ile çalışmaktadır. Yakınlarınız ile iletişim kurmanızı sağlar. Güvendeyim uygulaması ile güvende olduğunuzu konum bilgisi ile SMS olarak bildirebilirsiniz. Uygulamanın ayarlar bölümünden belirlediğiniz en fazla 10 telefon numarasına uygulamanın ana ekranındaki Güvendeyim butonuna bastığınızda telefonunuzun GPS servisi üzerinden aldığı konumunuzu telefonunuz SMS sistemi üzerinden belirttiğiniz kişilere gönderir

5 – DÜDÜĞÜM

Enkaz altında kalma durumlarında şiddetli bir düdük sesi çıkartabilrsiniz. Uygulama ayrıca enkaz altında iken veya acil durumlarda önceden belirlediğiniz numaralara SMS göndererek Güvende olup olmadığınızı bildirir. Uygulamada düdük çaldırıldığında ekranı kilitlerseniz düdük çalmaya devam edecektir. Bu şekilde şarj tasarrufu yapılabilmektedir.

Lütfen Adınızı giriniz.
Lütfen Soyadınızı giriniz.
Lütfen E-posta adresinizi giriniz.
Lütfen Parolanızı giriniz
Lütfen Kullanıcı Sözleşmesini kabul ediniz.
Lütfen KVK Sözleşmesini kabul edin.
Lütfen Adınızı giriniz.
Lütfen Soyadınızı giriniz.
Lütfen E-posta adresinizi giriniz.
Lütfen Parolanızı giriniz
Lütfen Kullanıcı Sözleşmesini kabul ediniz.
Lütfen KVK Sözleşmesini kabul edin.